Nieuws
Doden door noodweer in Portugal en Spanje
13 april 2008 -
De eerste aprildagen was het in Portugal en Spanje nog zomer met op meer dan 30 graden, maar daarna plenste het er van de regen en stormde het. Het noodweer kostte volgens de Spaanse tv in Andalusië twee mensen het leven.
Enkele neerslaghoeveelheden in drie dagen
De buien gingen hier vergezeld van windhozen. Ook in Spanje zijn windwaarschuwingen van kracht, maar hier is het vooral ook de regen die voor overlast zorgt. Jerez de La Frontera in het zuiden van Spanje kreeg dinsdag 120 mm te verwerken en Cadiz kreeg in ruim twee dagen 219 mm. De regen viel vooral in het zuiden, het door droogte getroffen noordoosten kreeg weinig. Vooral Catalonië snakt naar water, meldt weerman Jan Visser die de droogte heeft geïnventariseerd. "De situatie is er buitengewoon ernstig: veel stuwmeren herbergen slechts een vijfde van hun capaciteit". De regen was dus meer dan welkom zeker nu de zomer, klimatologisch de droge periode in Zuid-Europa, voor de deur staat.
De eerste week van april kreeg het zuidwesten van Europa al een voorproefje op de zomer. Op 4 april noteerden Sevilla en Cordoba 31,0 graden en 6 april werd zelfs in Valencia al 30,7 graden gemeten. Inmiddels zijn de temperaturen fors omlaag gegaan.
Eerste uitgave:
09-04-08