Rekenen we de voor- en nazomer mee dan staat deze zomer op basis van het warmtegetal, waarin alleen de warmte op dagen met gemiddeld meer dan 18 graden telt, op de twaalfde plaats. Beperken we ons tot juni, juli en augustus, dan is de gemiddelde temperatuur in De Bilt 17,2 graden tegen 16,2 normaal. Een warme zomer dus, maar niet uitzonderlijk. De zomer van 1947 haalde gemiddeld 18,7 en de jaren negentig hadden drie zomers met 18,0 graden en hoger.In De Bilt telden de drie zomermaanden 21 zomerse dagen (25 graden of meer). Rekenen we mei en het eerste deel van september erbij dan komen we uit op 31 zomerse dagen tegen 18 normaal. Op drie dagen kwam werd het warmer dan 30 graden wat normaal is. Van 28 juli tot en met 4 augustus was er een hittegolf (minstens vijf dagen achtereen 25 graden of meer waarvan er drie met 30 graden of meer). Het was de 32 e hittegolf van de eeuw met in Hoek van Holland de hoogste temperatuur van 32,7 graden. Ook september leverde nog tropische warmte, in het oosten en zuiden op drie dagen.

De zon scheen veel: gemiddeld over het land in de drie zomermaanden 662 uur tegen 575 normaal. Ook mei was zonnig met gemiddeld 234 uur zon tegen 201 uur normaal. De hoeveelheid regen was normaal. In drie maanden viel landelijk gemiddeld 209 mm. Zowel juni als augustus was te nat, maar juli was droog.

Op enkele dagen was er sprake van hevig noodweer. Op 2 juni werd vooral de Achterhoek getroffen door onweersbuien en windstoten. In de nacht van 4 op 5 juli trok hevig onweer met wateroverlast en ook op 13 juli waren er wolkbreuken. In de nacht van 9 op 10 augustus kwam het tot noodweer met in Rotterdam 55 mm. In augustus vielen er geregeld zware buien met soms hevig onweer, hagel en enorm veel regen. Hoeveelheden van 35 tot 40 mm waren geen uitzondering. Oosterhout kreeg op 6 september liefst 95 mm in een paar uur.