Meteo World, het eerste meteorologische paviljoen ooit in 159 jarige historie Wereldexpo (Bron: WMO)
De metingen worden gedaan door het Ozone Monitoring Instrument OMI waarvan het KNMI de wetenschappelijke leiding heeft. De OMI-spectrometer is gebouwd door Nederland en Finland en vliegt aan boord van de NASA-satelliet EOS-Aura. Vliegend van pool tot pool op 700 kilometer hoogte scant OMI de aarde dagelijks in 14 banen.

Ook toont het luchtkwaliteitsstation de grondconcentraties voor drie luchtvervuilers in de Shanghai regio: stikstofdioxide, ozon en fijnstof. De concentraties worden op het KNMI berekend met een computermodel op basis van emissie gegevens en meteorologische data. Door gebruik te maken van de meteorologische verwachting kan het model de ontwikkeling van de luchtkwaliteit in de komende dagen berekenen.

Aan de Wereldtentoonstelling in Shanghai wordt deelgenomen door 180 landen en 50 organisaties. Met het thema "Better city, better life" presenteren de deelnemers het beste wat ze te bieden hebben op technisch en cultureel gebied. Het Nederlandse paviljoen is "Happy Street" genoemd; een complete straat in de vorm van een acht, waarover de bezoekers langs huisjes in verschillende bouwstijlen uit de Nederlandse architectuurtraditie lopen.

De WorldExpo in Shanghai is open tot 31 oktober en hoopt zo'n 70 miljoen bezoekers te trekken. Bekijk de stikstofdioxide metingen vanuit de ruimte en de actuele luchtkwaliteitssituatie in Shanghai op http://www.amfic.eu/expo.

Achtergrond
Meer informatie over het Nederlandse Paviljoen Expo 2010 Shanghai en “MeteoWorld”, het eerste meteorologische paviljoen ooit in 159 jarige historie Wereldexpo is te vinden op de site onder Externe Links.