Een door de wind losgeraakte bouwsteiger van een appartementencomplex dreigt op de weg te vallen (Foto Robert Hoetink)
De hoogste windsnelheden zijn gemeten in het Waddengebied, waar de wind een gemiddelde kracht van 9 tot 10 bereikte en windstoten zijn gemeten van bijna 120 km/uur. Ook landinwaarts zijn dergelijke gevaarlijke windstoten gemeten: volgens voorlopige gegevens registreerde het weerstation Hoogeveen met 63 knopen (117 km/uur) tijdens een bui de hoogste windsnelheid van het binnenland.

Eerste Weeralarm van het nieuwe jaar
De stormdepressie kondigde zich drie dagen geleden al aan op de weerkaarten van het Europees Weercentrum ECWMF waar het KNMI gebruik van maakt. Vrijdagmiddag gaf het KNMI al extra waarschuwingen uit voor zware windstoten en om 17.31 uur werd tevens een voorwaarschuwing uitgegeven voor zeer zware windstoten tot 120 km/uur. Om 5.38 uur werd de voorwaarschuwing omgezet in een Weeralarm voor zeer zware windstoten, het eerste Weeralarm van het nieuwe jaar. Noodweer in Europa
De stormdepressie trok vanuit Engeland over de Noordzee langs de kust van noord-Duitsland richting het zuiden van Scandinavië. Op 8 januari om 7 uur lag de kern bij Aberdeen. In Engeland zijn zaterdagochtend onder andere op het eiland Man windstoten gemeten van ruim 130 km/uur. Langs de west en zuidkust van Denemarken bereikte de wind orkaankracht 12 met gemiddelde snelheden van 115 km/uur en windstoten van 162 km/uur. De storm was hier de zwaarste sinds eind 1999. In het oosten van Ierland en in het westen van Engeland veroorzaakte de depressie heveige regenval, waarbij op een aantal plaatsen in 24 uur meer dan 150 mm viel.