Nieuws
Herfst 2005 was recordzacht en zeer zonnig
Herfst zelfs één van de zachtste in drie eeuwen
2 december 2005 -
De gemiddelde temperatuur in De Bilt is over de afgelopen drie maanden uitgekomen op 12,0 graden. Daarmee is de meteorologische herfst van 2005, samen de herfst van 1731, de warmste in drie eeuwen. Temperatuurmetingen in ons land gaan terug tot het jaar 1706.
Nieuwe pruimen in De Bilt op 23 november 2005 (foto Jacob Kuiper)
De herfst van 2005 was bovendien de op één na zonnigste sinds het begin van de zonneschijnmetingen in 1901. Alleen het najaar van het zeer zonnige jaar 1959 was nog zonniger. Landelijk gemiddeld viel in drie maanden zo'n 200 mm tegen 235 mm normaal. Daarmee was de herfst ondanks de soms overvloedige regen dus aan de droge kant.
De klimatologen van het KNMI hebben uiteraard ook de balans opgemaakt van november, die als vrij zacht en zonnig de boeken in gaat.Zie verder lezen voor de uitgebreide overzichten van november en de herfst. Zie ook onder nader verklaard herfst in drie eeuwen.
Eerste uitgave:
30-11-05