Nieuws
Windstoten langs kust eerder gemeld
Verbetering in maritieme verwachtingen
21 oktober 2010 -
De maritieme sector wordt eerder gewaarschuwd voor windstoten in de kustgebieden. Windstoten worden voortaan genoemd als de windsnelheid in vlagen meer dan 10 knopen (5 meter per seconde) boven de gemiddelde windsnelheid uitkomt. Voorheen lag het criterium voor het melden van windstoten bij anderhalf maal de gemiddelde windsnelheid.
Kustdistricten en ruime binnenwateren van Nederland
Het KNMI komt daarmee tegemoet aan wensen van onder andere Rijkswaterstaat om de veiligheid op het water verder te vergroten. De wijziging gaat op 1 november a.s. in en geldt onder meer voor het marifoonbericht voor kustdistricten en ruime binnenwateren (zie kaartje).
De windwaarschuwingen voor de gemiddelde windkracht in de kustdistricten worden door het KNMI zoals gebruikelijk gegeven vanaf windkracht 6 (vanaf 22 knopen ofwel 11 m/s).
Vanuit de centrale weerkamer in De Bilt verzorgt het KNMI 24 uur per dag de weersverwachtingen en waarschuwingen voor het algemene publiek, de luchtvaart en de maritieme sector. Maritieme verwachtingen en windwaarschuwingen van het KNMI zijn te vinden op onze website en op NOS Teletekst pagina 710. Ook zijn ze te beluisteren via de marifoon.
Eerste uitgave:
21-10-10