Nieuwsbericht

Aardbeving bij Smilde (Drenthe)

12 oktober 2005

Op woensdagavond om 18:06 Nederlandse tijd heeft er bij Smilde in Drenthe een aardbeving plaatsgevonden. De magnitude is 2,5 op de schaal van Richter.

De aardbeving vond plaats bij het Appelscha-gasveld. Het is de vierde beving bij dit gasveld. De eerste vond plaats op 28 juni 2002 en had een magnitude van 1,8. Daarna waren er nog bevingen met magnitudes 1,7 en 2,3. Het KNMI heeft meldingen gehad uit Smilde, Bovensmilde en Hooghalen dat er trillingen zijn gevoeld, dat het huis kraakte en dat er een knal is gehoord.

Het seismogram van het station Haulerwijk. De tijd is in secondes.
Detailkaart van Drenthe en Groningen. De aardbeving is aangegeven met een pijl. De lichtgroene velden zijn gasvelden, de blauwe vierkanten en driehoekjes seismische stations

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. KNMI-klimaatgedicht

    Bijna 5 december, tijd voor een nieuw gedicht, vol feiten waar we over hebben bericht.

    04 december 2025 - Klimaatbericht
  2. Ongekende overstromingen in Zuidoost-Azië

    Afgelopen week teisterden ongekend zware overstromingen grote delen van Zuidoost-Azië. Van Indone...

    03 december 2025 - Nieuwsbericht
  3. Europa wordt nog veel droger als de AMOC stilvalt

    Door klimaatverandering wordt het zomer's droger in Nederland en Europa. Er is een mogelijkheid d...

    03 december 2025 - Klimaatbericht
  4. Zachte, natte herfst met zon

    Met een gemiddelde temperatuur van 11,6°C was de herfst van 2025 zeer zacht, al kwam het seizoen ...

    01 december 2025 - Nieuwsbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten