Nieuwsbericht

Aardbevingen in Groningen en Drenthe

30 september 2015

In Groningen heeft het KNMI op 30 september om 20.05 uur een aardbeving geregistreerd van 3.1 op de schaal van Richter. Het is de zwaarste aardbeving van dit jaar. Later op de avond was er om 23.34 uur ook in Drenthe een aardbeving gemeten met een kracht van 2.3.

Het epicentrum van de beving in Groningen lag bij Hellum niet ver van Slochteren op een diepte van 3 kilometer. De zwaarste beving in Groningen vond plaats in 2012 in Huizinge in de gemeente Loppersum. Deze had een kracht van 3.6.

Bij Emmen in Drenthe heeft op deze maandagavond ook een aardbeving plaatsgevonden. Deze beving had een kracht van 2.3 op de schaal van Richter. Het KNMI registreerde de beving om 23.34 uur. Deze aardbeving is ook het gevolg van gaswinning, in het Emmenveld.

Het KNMI had donderdagochtend zo'n 300 reacties ontvangen naar aanleiding van de beide bevingen.

Recente aardbevingen in en rondom Nederland

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. Temperatuurvariaties in De Bilt

    Dit klimaatbericht laat in één afbeelding zien hoe de temperatuur in De Bilt varieert. Je ziet zo...

    23 september 2026 - Klimaatbericht
  2. Wereld Ozondag: overgang naar gebruik en monitoring van natuurlijke koudemiddelen

    Op 16 september, Wereld Ozondag (oftewel, de internationale dag voor het behoud van de ozonlaag),...

    16 september 2026 - Klimaatbericht
  3. Hoe groot is de invloed van luchtvaart op het klimaat?

    De zomervakantie is afgelopen. Een periode waarin veel mensen het vliegtuig pakken om naar verre ...

    09 september 2026 - Klimaatbericht
  4. Ontdek het weer in de KNMI Dataverkenner

    De weergegevens van het KNMI zijn openbaar en voor iedereen beschikbaar, maar tot voor kort waren...

    07 september 2026 - Nieuwsbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten