foto van opnames van de Early Warning Podcast van het KNMI in de vulhut naast het meetveld in De Bilt
©KNMI

Early Warning Podcast - vervolg op succesvolle KNMI-podcastserie

03 oktober 2024

Het klimaat verandert en dat merken we bijna iedere dag. Het KNMI is de afgelopen jaren veranderd in een Early Warning Centre om beter voorbereid te zijn op extremer weer en de gevolgen hiervan. In de Early Warning Podcast gaan KNMI’ers Rubert Konijn en Rob Sluijter in gesprek over wat dit betekent. Hierbij komt zo ongeveer alles rondom weer, klimaat en seismologie aan de orde.

Goed nieuws: eind november 2025 komt er een nieuw seizoen van de KNMI-podcast! De eerste podcastreeks over de seizoenen van de toekomst is hier te beluisteren. De EWC-podcast is het tweede seizoen. 
 

Iedere maand een nieuwe aflevering

De Early Warning Podcast is een vervolg op de succesvolle serie ‘De vier seizoenen van de toekomst’ die vorig jaar gemaakt is naar aanleiding van de nieuwe KNMI-klimaatscenario’s.  Na de zomer verschijnt er iedere maand een nieuwe aflevering. Hierbij staat steeds een van de thema’s uit het Early Warning Centre centraal. De presentatoren Rubert en Rob spreken hiervoor gasten binnen en buiten het KNMI. 

Muziek waar het weer in zit 

De Early Warning Podcast kent terugkerende rubrieken, zoals een gesproken column van KNMI-hoofddirecteur Maarten van Aalst. Iedere aflevering komt het weer van de afgelopen maand voorbij, bellen we met een van onze partners en bespreken we een weerinstrument. Ook bespreken de KNMI’ers iedere maand muziek waar het weer in zit.

De afleveringen zijn vanaf nu te beluisteren via de reguliere podcastkanalen, zoals Spotify, Apple Podcast, Podimo en Springcast. De podcast is ook dit keer geproduceerd door PodWorkz. 

foto van KNMI-presentatoren Rubert Konijn en Rob Sluijter
KNMI-presentatoren Rubert Konijn en Rob Sluijter.
de podcastopnames in de vulhut bij het meetveld van het KNMI in De Bilt
De podcast is opgenomen in de vulhut bij het meetveld van het KNMI in De Bilt.

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. Zeer lage Rijnafvoer door aanhoudende droogte in stroomgebied

    De Rijnafvoer bij Lobith is begin augustus uitzonderlijk laag. Op 6 augustus 2026 bedroeg de afvo...

    07 augustus 2026 - Klimaatbericht
  2. Hoe warm is de nacht na een tropische dag?

    Nederland heeft steeds vaker te maken met tropische dagen en hittegolven. Om de opeenstapeling va...

    05 augustus 2026 - Klimaatbericht
  3. Met satellieten meten waar CO2 wordt uitgestoten

    Er zijn nog belangrijke hiaten in onze kennis over hoeveel CO2 waar precies wordt uitgestoten. In...

    03 augustus 2026 - Klimaatbericht
  4. Zeer droge, warme juli

    Juli was een zeer droge maand, met gemiddeld over het land slechts 13 millimeter neerslag (tegen ...

    31 juli 2026 - Nieuwsbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten