Nieuwsbericht

Kernproef Noord-Korea

09 oktober 2006

De ondergrondse kernproef die Noord-Korea op 9 oktober om 3.35 uur Nederlandse tijd (41.2 graden Noord, 129.2 graden Oost) heeft uitgevoerd, had een kracht van 4,0 tot 4,2 op de schaal van Richter, overeenkomend met een explosieve kracht van 1- 10 kiloton tnt.  

De explosie is geregistreerd door een groot aantal seismische stations in Noord-Amerika, Azië en Australië. In Europa is de explosie alleen door de meest gevoelige seismische arrays geregistreerd, onder meer in Duitsland (Geress), Finland (Fines) en Noorwegen (Norsar).

Ook het Internationaal Data Centrum voor het kernstopverdrag in Wenen heeft de schok geanalyseerd. Het KNMI heeft de explosie in De Bilt niet kunnen registreren omdat de schok te zwak was ten opzichte van het seismisch ruisniveau in Nederland.

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. Wereld Ozondag: overgang naar gebruik en monitoring van natuurlijke koudemiddelen

    Op 16 september, Wereld Ozondag (oftewel, de internationale dag voor het behoud van de ozonlaag),...

    16 september 2026 - Klimaatbericht
  2. Hoe groot is de invloed van luchtvaart op het klimaat?

    De zomervakantie is afgelopen. Een periode waarin veel mensen het vliegtuig pakken om naar verre ...

    09 september 2026 - Klimaatbericht
  3. Ontdek het weer in de KNMI Dataverkenner

    De weergegevens van het KNMI zijn openbaar en voor iedereen beschikbaar, maar tot voor kort waren...

    07 september 2026 - Nieuwsbericht
  4. Schrijf je in voor de open dag van het KNMI

    Op zaterdag 3 oktober opent het KNMI de deuren voor het publiek tijdens het Weekend van de Wetens...

    03 september 2026 - Nieuwsbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten