Nieuwsbericht

KNMI tekent akkoord over samenwerking met Chinese universiteit

29 oktober 2015

Het KNMI en de NUIST (Nanjing University of Information, Science and Technology ) hebben in Nanjing een akkoord bereikt over meer samenwerking op het gebied van onderzoek naar luchtkwaliteit. Het Memorandum of Understanding is op 28 oktober getekend in het bijzijn van de Chinese president en koning Willem-Alexander.

Het KNMI werkt al langere tijd samen met Chinese instituten op het gebied van onderzoek naar luchtkwaliteit. Momenteel loopt er een groot Europees onderzoeksproject - genaamd MarcoPolo - naar de Chinese luchtkwaliteit waarover het KNMI de leiding voert. KNMI-projectleider Ronald van der A is blij met de overeenkomst: "Het verdrag biedt voor het KNMI de mogelijkheid om samen met de Nanjing University of Information, Science and Technology (NUIST) een onderzoekscentrum op te zetten voor verder onderzoek naar bronnen van luchtvervuiling en de invloed van weer. NUIST is de grootste en belangrijkste universiteit van China op het gebied van meteorologie."

Overeenkomst biedt mogelijkheid om samen met Chinese universiteit een onderzoekscentrum op te zetten.

Binnen het onderzoekscentrum zal gewerkt worden aan metingen van luchtkwaliteit met satellietinstrumenten als OMI en TROPOMI, grondwaarnemingen, luchtkwaliteitsmodellen en het kwantificeren van de bronnen van luchtvervuiling. Ook zal er aandacht zijn voor educatie van de Assistenten in Opleiding (AIO’s) en post-docs door middel van stagebegeleiding en uitwisselingprogramma’s. China is al jaren een van de grootste gebruikers van luchtkwaliteitswaarnemingen die het KNMI verricht met de satellietinstrumenten.

Ondertekening van de overeenkomst in China in het bijzijn van koning Willem-Alexander. Foto Anne te Velde

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. Temperatuurvariaties in De Bilt

    Dit klimaatbericht laat in één afbeelding zien hoe de temperatuur in De Bilt varieert. Je ziet zo...

    23 september 2026 - Klimaatbericht
  2. Wereld Ozondag: overgang naar gebruik en monitoring van natuurlijke koudemiddelen

    Op 16 september, Wereld Ozondag (oftewel, de internationale dag voor het behoud van de ozonlaag),...

    16 september 2026 - Klimaatbericht
  3. Hoe groot is de invloed van luchtvaart op het klimaat?

    De zomervakantie is afgelopen. Een periode waarin veel mensen het vliegtuig pakken om naar verre ...

    09 september 2026 - Klimaatbericht
  4. Ontdek het weer in de KNMI Dataverkenner

    De weergegevens van het KNMI zijn openbaar en voor iedereen beschikbaar, maar tot voor kort waren...

    07 september 2026 - Nieuwsbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten