Nieuwsbericht

Natte junidagen: in Zeeland lokaal al 100 mm

10 juni 2009

Juni heeft in Zeeland lokaal al meer dan 100 mm opgeleverd tegen 60 mm normaal. Verschillende plaatsen kregen de afgelopen dagen tientallen millimeters in een etmaal.

Grote delen van Europa hebben in het overgangsgebied met warmere lucht te maken gehad met zware buien. De zomerwarmte wint steeds meer terrein. In het zuiden van Spanje zijn al temperaturen van 40 graden gemeten.
Zie www.meteoalarm.eu.

Vijf keer per jaar
De buien hebben deze week lokaal 20 tot 25 mm in een etmaal opgeleverd. Uit de nieuwste statistieken het KNMI, die onlangs zijn vrijgegeven, blijkt dat zulke hoeveelheden op een willekeurige plaats in ons land gemiddeld vijf keer per jaar voorkomen. Een etmaalsom van minstens 26 tot 32 mm komt ongeveer twee keer per jaar voor en eens per tien jaar valt er minstens 50 tot 62 mm op een dag. Ons land kent vier neerslagregimes met elk een eigen extreme waarden statistiek.

Wisselvallig begin van de zomer met afwisselend buien en zonnige momenten (foto: Jannes Wiersema)

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. Unieke metingen bevestigen kwetsbaarheid Thwaites gletsjer

    De Thwaites gletsjer op West-Antarctica is de snelst krimpende gletsjer op Antarctica. Voor het e...

    13 februari 2026 - Klimaatbericht
  2. Minder vaak extreme kou, maar wind kan ons lichaam nog steeds ijzig raken

    Vorst in combinatie met een ijskoude wind: we hebben het allemaal wel eens ervaren. Op deze momen...

    11 februari 2026 - Klimaatbericht
  3. Wereldwijde recordwarmte 2023, 2024 en 2025: versnelde opwarming, zon, El NiƱo en schonere scheepvaart

    De afgelopen drie jaren waren uitzonderlijk warm. Nieuw onderzoek laat beter zien waarom deze jar...

    04 februari 2026 - Klimaatbericht
  4. Liveblog gladheid door ijzel 3-4 februari 2026

    Dinsdag en woensdag grote kans op gladheid door ijzel, vooral in het noorden.

    02 februari 2026 - Liveblog
Toon alle nieuws- en klimaatberichten