Nieuwsbericht

Onderzoeksprojecten voor verdieping en vernieuwing

22 december 2016

Onderzoek doet het KNMI niet alleen voor opdrachtgevers. Aan fundamenteel onderzoek hecht het kennisinstituut ook grote waarde omdat het tot nieuwe inzichten kan leiden of verrassende producten kan opleveren.

In het kader van MSO – Meerjarig Strategisch Onderzoek – dienen KNMI-wetenschappers jaarlijks onderzoeksvoorstellen in die door een internationale jury beoordeeld worden. In totaal zijn er tien MSO-projecten bij het KNMI die een termijn van maximaal drie jaar hebben.
Voor 2017 is weer ruimte voor nieuwe MSO-projecten. Uit zeventien voorstellen zijn er inmiddels vier gekozen. In 2016 zijn de volgende drie MSO-projecten voltooid:

 

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. Klimaatverschuivingsdag

    Veel mensen kennen Earth Overshoot Day: de dag waarop we wereldwijd meer grondstoffen hebben gebr...

    29 juli 2026 - Klimaatbericht
  2. Zonder klimaatverandering was het nu niet zo droog geweest

    De aanhoudende droogte van de afgelopen maanden leidt tot watertekorten. In Nederland zijn er inm...

    23 juli 2026 - Klimaatbericht
  3. De Nijmeegse 4Daagse: een terugblik op de driedaagse van 2022

    De 4Daagse van 2022 is de geschiedenis ingegaan als een driedaagse. Vanwege hoge temperaturen is ...

    20 juli 2026 - Klimaatbericht
  4. Voeg jouw weerstation toe aan het nieuwe WOW-netwerk

    Al twaalf jaar lang dragen zo’n duizend weerliefhebbers in Nederland bij aan de weersverwachtinge...

    16 juli 2026 - Nieuwsbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten