Een foto van de branding tijdens een fikse storm.
Foto: KNMI

Stormnamen gezocht: stuur jouw voorstel in!

07 april 2026

Voor het komende stormseizoen, dat begint op 1 september, zoeken we stormnamen. Stuur jouw stormnaam in en wie weet wordt deze naam een officiële stormnaam in het seizoen 2026-2027. Een naam insturen kan via het webformulier (zie hieronder). Maar let op: alleen namen met een goed verhaal maken kans.

Stuur je naam in via dit webformulier!

Niet elke naam komt in aanmerking. Zo mogen het geen namen zijn die al in het Britse of Nederlandse koningshuis voorkomen, en ook namen met een Engelse betekenis – zoals Floor of Jet – zijn uitgesloten. Daarnaast is een pakkend verhaal verplicht, want alleen ‘omdat ik zo heet’ is niet genoeg.  

Hoe werkt de selectie? 

Een jury van KNMI’ers beoordeelt alle inzendingen. Ze kijken vooral naar het verhaal achter de naam, en of de naam al eerder is gebruikt. Uiteindelijk komen er zeven Nederlandse namen op de definitieve lijst, naast zeven Britse en zeven Ierse namen. 

Tips voor een winnende inzending 

  • Een mooi verhaal, anekdote of historisch feit maakt kans. 
  • Eerbetoon aan een alledaagse held? Vertel waarom! 
  • Vermijd dubbelzinnige betekenissen – namen die in andere culturen ongewenste associaties oproepen, worden gewoonlijk geweerd. 

Je mag zo vaak inzenden als je wilt, maar elke naam telt even zwaar mee. Dus: kwaliteit boven kwantiteit. Dus: bedenk een pakkende naam, schrijf een goed verhaal en wie weet waait jouw stormnaam binnenkort over Nederland! Insturen kan tot 7 mei 2026. Je krijgt bericht als jouw stormnaam is gekozen. 

Waarom krijgt een storm een naam? 

Stormen krijgen een naam om mensen tijdig bewust te maken van gevaarlijk weer, zodat iedereen zich goed kan voorbereiden. De namenlijst voor het stormseizoen 2026-2027 is, net als voorgaande jaren, samen met de weerdiensten Met Office uit Groot-Brittannië en Met Éireann uit Ierland samengesteld. Elke dienst levert ongeveer zeven namen aan. 

Het KNMI koppelt sinds 2019 een naam aan stormen waarvoor code oranje of rood geldt voor windstoten. In sommige gevallen kan ook bij code geel een naam worden toegewezen. 

Jouw stormnaam inzenden kan via dit formulier. 

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. El Niño 2026-2027: waar verwachten we de grootste gevolgen?

    De El Niño van 2026-2027 ligt op koers om de sterkste El Niño te worden sinds het begin van de me...

    07 oktober 2026 - Klimaatbericht
  2. Open dag 2026: van weerballon tot seismoselfie

    Op zaterdag 3 oktober openden we onze deuren tijdens het Weekend van de Wetenschap. Zo'n 2500 bez...

    05 oktober 2026 - Nieuwsbericht
  3. Zeer warme september

    September was een zeer warme maand. Met een gemiddelde temperatuur van ongeveer 16,7°C tegen een ...

    30 september 2026 - Nieuwsbericht
  4. Het droge zomerhalfjaar van 2026

    Het zomerhalfjaar, van april tot en met september, is bijna voorbij. De lente was dit jaar zeer z...

    30 september 2026 - Klimaatbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten